Styrelse | Sverigedemokraterna Östergötland

Styrelse

Vår distriktsstyrelse

Varje år väljs en styrelse av Sverigedemokraternas medlemmar boende i Östergötland. Styrelsen har till uppgift att under ett år leda det politiska arbetet i Östergötland.

Ledamöter

Jan SOrdförande
Jan Svensson, Åtvidaberg
jan.svensson@sd.se

Jonas AVice Ordförande
Jonas Andersson, Linköping
jonas.andersson@sd.se

Foto: Oskar Lüren

IMGP9529Andre Vice Ordförande
Clara Aranda, Norrköping
clara.aranda@sd.se

IMGP9528Lise-Lotte Lindgren, Norrköping
lise.lotte.lindgren@sd.se

IMGP9522Chris Dahlqvist, Linköping
chris.dahlqvist@sd.se

Göran Hargestam, Valdermarsvik
goran.hargestam@sd.se

IMGP9520Marcus Lejonqvist, Motala
marcus.lejonqvist@sd.se

Suppleanter

A JAnne-Kristin Jedler, Motala
anne.kristin.jedler@sd.se

S PSonny Persson, Linköping
sonny.persson@sd.se

Peter Nilsson, Kinda
l.peter.nilsson@sd.se

IMGP9517Naima Bahnam Johansson, Norrköping
naima.bahnam.johansson@sd.se

Anne-Sofie Olsson, Finspång
anne-sofie.olsson@sd.se

Valberedning

Markus Wiechel
markus.wiechel@sd.se

Jacob Hagnell
jacob.hagnell@sd.se

Johnny Karlberg
johnny.karlberg@sd.se

Joakim Gustavsson
joakim.e.gustavsson@sd.se

Christina Nilsson
christina.nilsson@sd.se